Support Ukraine Network (SUN) – Мережа підтримки України

//Support Ukraine Network (SUN) – Мережа підтримки України

Support Ukraine Network (SUN) – Мережа підтримки України

Центр EXARC-YEAR

EXARC — це глобальна мережа професіоналів для тих, хто працює в археологічних музеях під відкритим небом, а також у сфері експериментальної археології, стародавніх технологій та інтерпретації. EXARC працює за 4 напрямками: стародавні технології, експериментальна археологія, інтерпретація/освіта та музейна практика. EXARC має чотири цільові групи: музеї, центри вищої освіти, організації та окремі особи (працюють у сферах, пов’язаних з 4 напрямками).

EXARC об’єднався з YEAR (Йоркським експериментально-археологічним дослідницьким центром) та українським експертом із старовинних ремесел і членом EXARC Яремою Іванцівим для створення Мережі підтримки України (SUN), яка надаватиме наставництво та ресурси для музеїв під відкритим небом, експериментальних археологів, живих перекладачів та знавців стародавніх ремесел.

Через російське вторгнення в Україну об’єкти культурної спадщини, включаючи музеї під відкритим небом, ледь намагаються зберегти кількість відвідувачів; проте в деяких регіонах музеї залишаються відкритими. Музеї, де відвідувачі будь-якого віку знайомляться зі своєю культурною спадщиною, часто шляхом відтворення та тиражування стародавніх ремесел, стали ще важливішими перед обличчям триваючої атаки Росії на українське суспільство та спосіб життя. Після перемоги України над росією, очікується, що центри культурної спадщини стануть ще більш важливим центром зв’язку українців зі своєю історією та культурною ідентичністю. Так само, коли Україна відкриє свої кордони для туристів, музеї дозволять відвідувачам відчути смак української культури і відіграють важливу роль у сприянні розвитку економіки.

SUN, окрім надання підтримки музеям під відкритим небом, прагне допомогти окремим археологам-експериментаторам і практикуючим традиційним ремісникам, багато з яких зараз мають проблеми з доступом до ресурсів, з дослідницькими мережами, які згубно постраждали від війни.

За останні кілька місяців до команди Центру EXARC-YEAR звернулися археологи-експериментатори, у тому числі деякі намагалися продовжити свої докторські дослідження, просячи підтримки в доступі до опублікованої літератури, даних та інших ресурсів; деяким просто потрібна допомога у створенні дослідницьких мереж. Щоб надати українським музеям під відкритим небом, археологам-експериментаторам і знавцям стародавніх ремесел підтримку, якої вони конче потребують, нам потрібна ваша допомога. Отже, як ви можете допомогти?

Приєднуйтесь до SUN (Мережі підтримки України), поширюйте інформацію!

Музеї під відкритим небом, археологи-експериментатори, ремісники, перекладачі!

Громадські організації та інші мережі!

Ми шукаємо людей з досвідом роботи в музеях під відкритим небом або в інших подібних організаціях спадщини для участі в нашій програмі партнерства. Для цього вам не потрібно бути членом EXARC.

Ми прагнемо об’єднати українські організації з досвідченими зовнішніми партнерами. Мета полягає в тому, щоб зовнішній партнер надавав підтримку в стилі наставництва, включаючи допомогу у вирішенні проблем управління та обмін знаннями щодо передового досвіду.

Ми вже спілкуємося з кількома українськими організаціями культурної спадщини та окремими особами, які хочуть бути частиною SUN і бажають співпрацювати із зовнішнім партнером.

Ми також хочемо допомогти забезпечити доступ до опублікованих ресурсів. Будь ласка, поділіться з нами своєю опублікованою роботою для українських дослідників/експертів електронною поштою.

Ви вільно володієте українською/англійською? Ми шукаємо людей, які допоможуть перекладати ресурси, електронні листи та, можливо, виступатимуть перекладачами під час онлайн-зустрічей SUN.

Допоможіть нам розширити цю ініціативу за допомогою нових ідей для налагодження контактів і поділіться повідомленням. Ми запрошуємо інші організації для координації цієї ініціативи.

Зв’яжіться з нами для отримання додаткової інформації: r.p.paardekooper@exarc.net.

Інформація, якою ми володіємо:

  1. Історико-культурний заповідник «Тустань» є передовим заповідником України, який зацікавлений у розвитку та сталості своєї установи. Включає комплекс скель, на яких була фортеця 13-16 ст., а також місцезнаходження села Бойків 19-20 ст. https://tustan.ua/ https://www.facebook.com/tustan.ua
  2. Кам’янець-Подільський історичний музей-заповідник – це комплекс пам’яток різних історичних періодів, ключовою з яких є фортеця 12-13 – 16 століття. http://muzeum.in.ua/ http://muzeum.in.ua/
  3. Історико-культурний заповідник «Давній Пліснеськ» – комплекс пам’яток, що включає слов’янське поселення VII-X ст., руське місто XI-XIII ст., культове язичницьке святилище X ст. https://www.facebook.com/plisnesko https://plisnesk.com.ua/
  4. Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького – музей під відкритим небом, заснований у 1971 р. Він нараховує майже 22 тис. експонатів і зберіг понад 100 великих архітектурних об’єктів XVIII-XX ст., серед яких є унікальна і найбільша колекція сакральних споруд Європи. Площа музею під відкритим небом становить 36,6 га.
    https://lvivskansen.org/
  5. Національний заповідник «Давній Галич» — комплекс пам’яток історії та культури XI—XVII ст., об’єднаних історією та ландшафтом. Заповідник є культурно-просвітницькою та науково-дослідною установою. https://www.facebook.com/halych1 http://en.davniyhalych.com.ua
  6. Андрій Петраускас – старший науковий співробітник Інституту археології НАН України – керівник Житомирської археологічної експедиції. Займається експериментальною археологією. https://iananu.org.ua/ https://www.facebook.com/iarchaeology
  7. Володимир Ільків – випускник Академії мистецтв, художник і скульптор, ремісник, практикуючий експериментатор. Він є засновником проекту «Середньовічний корабель» і зацікавлений у подальшому розвитку.https://www.facebook.com/SerednyovichnaKorabelnya
  8. Тарас Тимчак – реконструктор періоду XVII ст. Учасник Печерської сотні, Товариства військово-історичної реконструкції. Дослідник і ремісник, спеціалізувався на амуніції та воїнському (козацькому) одязі.https://www.facebook.com/17c.org.ua
  9. Історико-культурний заповідник «Трипільська культура» – до складу заповідника входять кілька городищ ІІІ ст. На постійній основі працює археологічна експедиція. Знайдено понад 10 000 артефактів. Вони займаються експериментальною археологією. На базі заповідника знаходяться реконструйовані будинки того часу. Вивчають ремесла, проводять різноманітні заходи, фестивалі, екскурсії.
    http://tripillya.com/en/ https://www.facebook.com/trypilska.kultura/
2023-01-13T20:37:17+00:00